علت زرد شدن برگهای بادمجان

بوته بادمجان

بوته بادمجان


زردن شدن برگ ها و ریزش بوته بادمجان می تواند در اثر بیماری های ریشه و شرایط نامناسب در خاک محیط ریشه بادمجان بوجود آید.در اثر بیماری پژمردگی ورتیسیلیومی بادمجان در ابتدا حاشیه و نوک برگها زرد شده و به تدریج تمام برگ زرد شده و در نهایت پژمرده می شود.

خسارت بوتریتیس بادمجان

خسارت بوتریتیس بادمجان

علائم این بیماری اغلب در یک طرف بوته دیده می شود و زرد شدن برگ ها از برگ ها پیر و پائینی شروع شده است. به تدریج تمام بوته بادمجان زرد و پژمرده می شود. عامل قارچی این بیماری خاکزی بوده و به ریشه گیاهان میزبان حمله می کند و تناوب زراعی و انتخاب رقم مقاوم روش های موثر در کنترل این بیماری می باشند.

تغذیه آفات مکنده مانند شته ، سفیدبالک ها ، کنه از شیره گیاهی نیز سبب زرد شدن برگ ها می گردد. آبیاری بیش از حد بوته بادمجان و کمبود عناصر غذایی به خصوص ازت نیز سبب زرد شدن برگ ها تحتانی بوته بادمجان می شود. کمبود اهن در خاک قلیایی موجب زرد شدن برگ های جوان بوته بادمجان می شود.

رویش پارسAuthor posts

شرکت رویش پارس با دارا بودن ظرفیت تولید 2000 تنی از کودهای مایع شیمیایی ارگانیک وریز مغذی تخصص ترین مرکز تولید انواع کودهای مایع و کودسم های گوگردی در ایران و همچنین یکی از پیشروترین شرکت ها در صادرات گوگرد مایع به کشورهای همسایه و آسیای میانه می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *