خرید-کود-مایع-مرغی

تمایل به استفاده از کودهای ارگانیک و به ویژه خرید کود مایع مرغی در دهه های اخیر به دلیل مشکلات کودهای شیمیایی دوباره افزایش یافته است. اما استفاده از کودهای خام حیوانی و مرغی مشکلاتی به همراه دارند و حتی هزینه های حمل و نقل و کاربرد آن ها بسیار بالا است.
کود مایع مرغی از طریق تخمیر کامل فضولات مرغی تولید می شود. مشخصه این کود محتوای بالای نیتروژن, فسفر, پتاسیم و ارگانیک بودن آن است که خرید کود مایع مرغی در اولویت کشاورزان و باغداران قرار می دهد. ترکیب متناسب از عناصر ماکرو و ریز مغذی ها در کود مایع مرغی باعث رشد سریع ریشه و رویش شکوفه های فراوان می شود.


اهمیت زیست محیطی

استفاده از کودهای ارگانیک به ویژه کود مایع مرغی از زمان های دور مورد توجه کشاورزان و باغداران بوده است. اما به دلیل مشکلات مربوط به ذخیره سازی فضولات مرغی در مزارع و باغات ، پیدایش آفات و بیماری ها, استفاده از این کود ها به تدریج کاهش یافت.

بیشتر بخوانید: کود مایع مرغی | آنالیز و قیمت

امروزه نیز با رشد پررونق صنعت جهانی طیور و تولید بیش از حد کود خام مرغی نگرانی های بابت محیط زیست ایجاد می شود، زیرا کود خام مرغی در صورت دفع نامناسب ، منجر به مشکلات قابل توجهی در کیفیت آب و ایجاد خطرات زیست محیطی می شود. با خرید کود مایع مرغی علاوه بر بهره مند شدن از فواید این کود, می توان نقش موثری نیز در کاهش مشکلات زیست محیطی داشت.

بیشتر بخوانید: علائم کمبود گوگرد در گیاهان

کود-مایع-مرغی-بنشتفرآیند تولید کود مایع مرغی

کود مایع مرغی با استفاده از روش های خاص و پیشرفته از بهترین و غنی ترین فضولات مرغ و به صورت کاملا ارگانیک فرآوری شده است و با حفظ خواص طبیعی کود مرغی ، با دقت بالا پردازش شده است. در فرآیند تولید کود مایع مرغی از کود خام مرغ ، عوامل بیماری زا از بین می روند و محصولی سازگار با محیط زیست تولید می شود.

مشاوره-رایگان-و-سفارش-محصول

اهمیت خرید کود مایع مرغی بن چیکو

با خرید کود آلی و استفاده از آن محصولی با کیفیت رشد می کند که از لحاظ ایمنی و سلامت محصول پس از برداشت مشکلی ایجاد نمی شود. علاوه بر این ، کودهای آلی و ارگانیک به سهولت و راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت محلول پاشی و آبیاری را همزمان دارند. کود مایع مرغی بن چیکو محصولی از شرکت رویش پارس سبز ایرانیان دارای تاثیر مثبت بسیار بر خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خاک است.

همچنین با داشتن ترکیبات آلی در فرمولاسیون خود از شوری خاک جلوگیری می کند. کود مایع آلی بن چیکو یکی از غنی ترین کودها در مقایسه با کودهای مایع معمول در بازار است که باعث کاهش مصرف کود نسبت به دیگر کودها خواهد شد.

خرید کود مایع مرغی بن چیکو (Bonchicko)

کود-مایع-مرغی-بنشتمزایای استفاده از کود مایع مرغی

  • با بهبود عملکرد محصول ، برای کشاورزان افزایش بازده خواهد داشت.
  • سلامت خاک و بهره وری گیاهان را افزایش می دهد.
  • خطرات زباله و شیرابه ناشی از کود خام مرغ را کاهش می دهد و به طور بالقوه استفاده از کودهای شیمیایی ، سموم دفع آفات و علف کش ها را کاهش می دهد
  • گیاهانی که به صورت ارگانیک تیمار می شوند به وضوح سالم تر هستند و در برابر خشکسالی و سایر استرسهای غیر زیستی مقاومت بیشتری دارند.
  • جذب فوری توسط گیاه نسبت به کود خام دامی که مدت ها طول می کشد تا تجزیه شود و برای گیاهان قابل استفاده باشد.
  • تحریک رشد و گلدهی.
  • افزایش فتوسنتز و فرآیندهای فعال سازی متابولیسم.
  • استفاده مستمر از کودهای آلی باعث کاهش شوری و قلیایی بودن خاک و بهبود pH و بافت خاک می شود.
  • کود مایع مرغی  هزینه های  حمل و نقل ، انبارش و ذخیره سازی و کارگر را کاهش می دهد.

رویش پارسAuthor posts

شرکت رویش پارس با دارا بودن ظرفیت تولید 2000 تنی از کودهای مایع شیمیایی ارگانیک وریز مغذی تخصص ترین مرکز تولید انواع کودهای مایع و کودسم های گوگردی در ایران و همچنین یکی از پیشروترین شرکت ها در صادرات گوگرد مایع به کشورهای همسایه و آسیای میانه می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *